Hogyan találhattok egyszerűen állást? Öt tipp a kereséshez
Hónapok óta kerestek állást, tucatnyi interjún voltatok már, de eddig semmi nem jött össze? Adunk néhány tippet.
Hónapok óta kerestek állást, tucatnyi interjún voltatok már, de eddig semmi nem jött össze? Adunk néhány tippet.
Sorozatunkban egyéni tapasztalatok és a diplomás-pályakövetési rendszer adatai alapján mutatjuk be, hogy érzik magukat a munka világában a diplomás pályakezdők. Mennyit keresnek, hol helyezkednek el, hányan dolgoznak diplomát nem igénylő munkakörben, és milyen arányban tanulnak tovább? Első rész: gazdaságtudományok.
Megnéztük, hogyan tanulhattok tovább Ausztriában teljesen ingyen, milyen OKJ-s képzések közül választhattok, ha az egészségügyben szeretnétek elhelyezkedni, és milyen ösztöndíjakat kaphattok egyetemistaként, főiskolásként. Bemutattuk az iskolai erőszakról szóló legfrissebb tanulmányt, és tippeket adtunk a könnyebb elhelyezkedéshez. A hét hírei és cikkei.
Nyilvánosságra hozták azoknak a szakmáknak, munkaköröknek a listáját, amelyekben csak meghatározott képesítéssel lehet elhelyezkedni.
Hónapok óta böngészitek az álláshirdetéseket és járkáltok interjúkra, de semmi? Adunk néhány ötletet, amelyekkel könnyebben találhattok munkát.
Szakmunkásokból, mérnökökből és orvosokból van a legnagyobb hiány Magyarországon és világszinten is - derül ki a Manpower Group 2014-es felméréséből. Informatikai területen is tartós probléma a szakemberhiány.
Ha szakmai gyakorlatra, esetleg pályakezdőként állásra jelentkeztek, nem érdemes többoldalas önéletrajzot kreálni - akkor sem, ha a megszerzett szakmai tapasztalattal meg tudnátok tölteni. A Huffington Post 17 tippet gyűjtött össze a CV lerövidítéséhez: íme, a legfontosabbak.
Vállalkozói vagy alkalmazotti lét? Biztonság vagy szabadság? Friss diplomásokat kérdeztünk arról, miért indítottak saját vállalkozást, és milyen nehézségekkel küzdöttek meg.
A legnagyobb arányban a bölcsész-, társadalom- és sporttudományi, illetve agrárképzésen végzettek dolgoznak felsőfokú végzettséget nem igénylő munkakörben - derül ki az Educatio Frissdiplomások 2012 című tanulmányából.
A legnagyobb arányban a társadalom-, bölcsészet- és sporttudományi területen diplomázók találnak állást más szakterületen - derül ki az Educatio Frissdiplomások 2012 című tanulmányából.
A művészeti, bölcsészettudományi, jogi és gazdaságtudományi képzési területen a legmagasabb azoknak a hallgatóknak az aránya, akik az abszolválás után nem szereznek rögtön diplomát. A közigazgatási, rendészeti és katonai, illetve a pedagógusképzésen tanulók közül tízből kilenc hallgató a nyelvvizsga hiánya miatt nem veheti át az oklevelet - derül ki az Educatio Frissdiplomások 2012 című tanulmányából.
A természettudományi, a társadalomtudományi, a bölcsész- és az agrárszakosok találnak a legnehezebben állást a diplomáspálya-követési rendszer 2012-es adatai szerint.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.